JAVNI POZIV ZA OBAVLJANJE POSLOVA POMOĆNIKA U NASTAVI ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U OSNOVNOJ ŠKOLI MOKOŠICA, DUBROVNIK

Autor: Nikolina Bubica, 8. 8. 2019.

Temeljem Pravilnika o pomoćnicima u nastavi te stručno komunikacijskih posrednika (NN 102/18) te u okviru projekta „Pomoćnici u nastavi u osnovnim školama Grada Dubrovnika -faza III“ prijavljenog na Poziv za dostavu projektnih prijedloga Ministarstva znanosti i  obrazovanja„ Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama“, faza III. broj poziva UP.03.2.1.03. u okviru Europskog socijalnog fonda i Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014-2020., Osnovna škola Mokošica, Dubrovnik, kao nositelj projekta objavljuje

JAVNI POZIV

ZA OBAVLJANJE POSLOVA POMOĆNIKA U NASTAVI ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U OSNOVNOJ ŠKOLI  MOKOŠICA, DUBROVNIK

.......

Mjesto rada:

1.       Osnovna škola Mokošica, Dubrovnik, Bartola Kašića 20, 20236 Mokošica

-          4 pomoćnika s tjednim zaduženjem od 20 do 25 sati

Vrsta ugovora: ugovor na određeno vrijeme za školsku godinu 2019./2020. sukladno članku 7. Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima.

UVJETI:

-        najmanje završeno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje

-        završeno osposobljavanje i stečena djelomična kvalifikacija za pomoćnika u nastavi

-         nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi NN broj: 87/08, i 86/09, 92/10, 105/10-ispravak, 90/11, 5/12, 16/12, 126/12, 94/13., 152/14 7/17., 68/18)

Natjecati se mogu kandidati oba spola, sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova.

OPIS POSLOVA:

Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi pružati neposrednu podršku učeniku s teškoćama u razvoju tijekom boravka u školi i izvanučioničkim aktivnostima. Poslovi pomoćnika u nastavi su: potpora u komunikaciji i socijalnoj uključenosti, potpora u kretanju, potpora pri uzimanju hrane i pića, potpora u obavljanju higijenskih potreba, potpora u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka, suradnja s radnicima škole te vršnjacima učenika u razredu, što podrazumijeva razmjenu informacija potrebnu za praćenje i unapređivanje rada s učenikom.

S odabranim kandidatima škole će sklopiti ugovor na određeno vrijeme u kojem će biti utvrđeni poslovi, trajanje te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana.

Odabrani kandidati obvezni su prije početka rada savladati program edukacije pomoćnika u nastavi. Kandidati koji su već završili taj program trebaju dostaviti potvrdu kojom to dokazuju.

Uz prijavu na javni poziv kandidati su dužni priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili preslici:

-        zamolbu za zasnivanje radnog odnosa

-        životopis

-        dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja

-        preslik domovnice

-        uvjerenje o nekažnjavanju, ne starije od 30 dana od dana objave javnog poziva

-        pisani dokaz (potvrda/uvjerenje) o završenoj edukaciji za pomoćnika u nastavi ukoliko je kandidat završio edukaciju

Škole će kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete pozvati na razgovor.

Odabrani kandidati dužni su prije sklapanja ugovora o radu dostaviti na uvid originalne dokumente.

Prijave se podnose izričito u papirnatom obliku, u zatvorenoj omotnici preporučenom pošiljkom ili direktnom dostavom na adresu Osnovne škole Mokošica, Dubrovnik, Bartola Kašića 20, 20 236 Mokošica, svakim radnim danom od 09.00 do 13.00 sati u koju se kandidat prijavljuje s naznakom: “Ne otvaraj – javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za djecu s teškoćama”.

Rok za dostavu prijava je do ponedjeljka, 19. kolovoza 2019. godine, a u slučaju nedovoljno prijavljenog broja kandidata ili povećanja broja pomoćnika tijekom školske godine, ovaj javni poziv ostat će otvoren do daljnjeg.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane.

Ovaj javni poziv bit će objavljen na službenim stranicama i oglasnim pločama  Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Osnovne škole Mokošica, Dubrovnik.

Osnovna škola Mokošica, Dubrovnik

KLASA: 112-01/19-01/04

URBROJ: 2117/01-21-01-19-01

U Dubrovniku 08. kolovoza 2019.g.