ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ TEHNIČKE KULTURE

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 10. 3. 2020.

OŠ don Mihovila Pavlinovića u Metkoviću bila je domaćin 62. Natjecanja mladih tehničara održanog u petak, 6. ožujka 2020. Na natjecanju je sudjelovalo 39 učenika iz ukupno 11 osnovnih škola, a  natjecali su se u devet različitih područja: Maketarstvo i modelarstvo, Graditeljstvo, Strojarske konstrukcije, Obrada materijala, Elektrotehnika, Elektronika, Robotika, Fotografija i modelarstvo uporabom tehničkih tvorevina. Natjecanje je podijeljeno u tri dijela: pisana provjera znanja, izrada tehničke tvorevine prema zadanoj dokumentaciji i predstavljanja tehničke tvorevine pred povjerenstvom. Naši su učenici pod mentorstvom profesora Boška Ćorka ostvarili izvanredne rezultate:

Maketarstvo i modelarstvo: Ivan Bazdan (5. b) – 1. mjesto

Obrada materijala: Petar Prkačin (7. b) – 1. mjesto

Strojarske konstrukcije: Rita Brkić (7. b) – 2. mjesto

Učenici Ivan Bazdan i Petar Prkačin predstavljat će našu školu na državnom natjecanju koje će se održati u Primoštenu od 6 do 9. travnja.

Čestitamo učenicima i njihovu mentoru!