PARTICIPATIVNO BUDŽETIRANJE U OŠ MOKOŠICA

Autor: Ružica Sikirić, 24. 10. 2020.

U Osnovnoj školi Mokošica započeo je projekt Participativno budžetiranje Grada Dubrovnika u suradnji s Dubrovačkom razvojnom agencijom DURA-om. U projektu sudjeluju učenici šestih razreda naše škole koji će kroz sudjelovanje u projektu naučiti osnove demokratskog sudjelovanja u raspodjeli dijela javnih sredstava i o važnosti zajedničkog odlučivanja o potrebama svoje zajednice. Učenici su na radionicama održanim u petak, 23. listopada 2020. iznijeli i predstavili svoje prijedloge, a daljnjim glasanjem unutar svakog razrednog odjela u izbor su ušla ukupno tri projektna prijedloga. Svoje su prijedloge učenici prigodno predstavili maštovitim plakatima, a svoju ulogu aktivnog građanina shvatili su ozbiljno i predano. Uskoro će uslijediti i konačno glasanje kojim će cijela generacija odlučiti čime bi najradije uljepšala svoj boravak u školi.

fotogaleriji možete pogledati atmosferu s radionica i neke od zanimljivih učeničkih prijedloga.