ŠESTAŠI SU IZABRALI - POBJEDNIČKI PRIJEDLOG JE IZGLASAN!

Autor: Ružica Sikirić, 16. 11. 2020.

U petak, 13. 11. 2020. g. u našoj je školi održana posljednja ovogodišnja radionica Participativnog budžetiranja koju provodi Grad Dubrovnik u suradnji s DURA-om. Na radionici su predstavljena tri učenička projektna prijedloga koja su ušla u uži krug glasanja: Teretana - sprave za školsku dvoranu, Prostor za odmor u školi i Stalak za bicikle s klupama za odmor. Učenici su svoje prijedloge predstavili putem plakata popraćenih prigodnim promotivnim govorom. Predstavljanja su učenici pratili preko videokonferencije u svojim učionicama, nakon čega je uslijedilo glasanje za pobjedničku ideju. Najveći broj glasova, njih 43, dobio je prijedlog Stalak za bicikle i klupe za odmor, dok je za prostor za odmor glasao 31 učenik, a za školsku teretanu 25 učenika. Ovakvim demokratskim načinom biranja naši su šestaši odabrali čime žele oplemeniti svoj školski prostor na radost svih učenika naše škole i pritom naučili važnost sudjelovanja u svim aktivnostima bitnima za svoju zajednicu.

U fotogaleriji možete pogledati kako je proteklo predstavljanje prijedloga i glasanje za najbolju ideju.