AMOR U KNJIŽNICI - DRUGO MJESTO ZA NAŠU UČENICU!

Autor: Ružica Sikirić, 13. 2. 2021.

Dubrovačke su knjižnice treću godinu zaredom ususret Valentinovu organizirale natječaj za izbor najljepše ljubavne pjesme pod nazivom Amor u knjižnici. U natječaju su sudjelovali učenici osnovnih i srednjih škola, a sam je događaj po prvi put iz čitaonice Narodne knjižnice Grad „preseljen" u virtualno okružje. Učenici su svoju ljubavnu poeziju čitali preko Zoom platforme, u veseloj atmosferi i liričnom ugođaju. Našu su školu predstavljale učenice Marta Kralj (6. b), Mia Lugonjić (6. d) i Jelena Miladin (6. d) pod mentorstvom prof. Ružice Sikirić te učenice Dora Vuinac (7. c) i Antea Taslak (5. b) pod mentorstvom prof. Ivane Obradović.

Naša je učenica Antea Taslak sa svojom pjesmom Amor u knjižnici osvojila drugo mjesto u kategoriji osnovnih škola osvojivši glasove stručnog žirija. Prvo je mjesto osvojila učenica OŠ Montovjerna Vita Grimani, a treće Martina Lončar, učenica OŠ Ivana Gundulića.

Čestitamo svim pobjednicima, a naročito našoj mladoj pjesnikinji Antei i njenoj mentorici, kao i ostalim učenicama naše škole na sudjelovanju u ovom lijepom događaju!

Više fotografija pogledajte u prilogu.