OBAVIJEST ZA RODITELJE BUDUĆIH PRVAŠA

Autor: Ružica Sikirić, 7. 7. 2021.

Dragi roditelji budućih prvaša,

budući da se približava početak novog razdoblja u vašim i u životima vaše djece, šaljemo vam popis potrebnih stvari kako biste se mogli lakše pripremiti za početak prve školske godine.

Udžbenike i većinu radnih materijala učenici će dobiti u školi.

Ostali potrebni materijali:

- školska torba

- pernica (HB olovke, gumica, oštrilo, drvene bojice, ravnalo, škare, ljepilo u stiku)

- pisanke (Hrvatski jezik - pisanka A, Priroda i društvo - pisanka A i crtančica, Matematika  - Matematika 1, Glazbena kultura - crtančica)

- oprema za Tjelesnu i zdravstvenu kulturu (bijela majica kratkih rukava, modre ili crne kratke hlače, čiste tenisice na čičak ako dijete još nije naučilo samostalno vezati vezice)

- pribor za Likovnu kulturu (flomasteri, vodene boje, kistovi – dva za tempere i dva za    vodene boje, po jedan deblji i jedan tanji, krpica za brisanje kista, paleta, posuda za vodu, podloga za zaštitu klupe, uljne pastele i plastelin). Likovne mape i kolaž učenici će dobiti u školi.

Pisanke je potrebno umotati i staviti naljepnice s imenom i prezimenom.

Ostale informacije ćete dobiti na prvom roditeljskom sastanku u rujnu.

Dok nestrpljivo čekate početak školske godine, pročitajte nekoliko savjeta s internetskog portala Čuvarkuća ili s nekog drugog portala slične tematike: http://www.cuvarkuca.hr/preporuka/polazak-u-skolu-bit-ce-velika-promjena/.

Do početka nove školske godine ostalo je malo dana. Nemojte ih ispuniti učenjem čitanja i pisanja – to prepustite nama!🙂

Vaše učiteljice