Mala meteorološka radionica

Autor: Administrator , 22. 12. 2014.

Pod pokroviteljstvom Turističke zajednice Grada Dubrovnika održana je Mala meteorološka radionica u našoj školi,  dana 5. prosinca 2014.

Učenici trećih razreda su  sudjelovali u edukativnom projektu Mala meteorološka radionica, namjenjenom djeci, pokrenutom radi promicanja i popularizacije meteorologije.

Radionica se provodila u više skupina na kojima su prisustvovali učenici 3.a, 3.b, 3.c i 3.d razreda zajedno s učiteljicama.

Voditelji  Male meteorološke radionice, profesori  Barbara Sušanj,  Ivan Zec i i  Anabela  Božiček su  djeci su na zanimljiv način objasnili osnovne atmosferske  procese.  Učenici su saznali  kako i zbog čega nastaje magla, tornado te kako razlika u tlaku djeluje na predmete.

Prema uputama voditelja stvorili su tornado uz pomoć vode i dvije plastične boce,  promatrali nastanak magle  te na kraju izradili vjetrulju koja pokazuje smjer i brzinu vjetra.

Učenici  su aktivno sudjelovali, komunicirali, timski radili,  promišljali, spoznali značaj meteorologije i naučili kako kvalitetno ispuniti svoje slobodno vrijeme.  Cijela radionica je bila zanimljiva i dinamična.

Bilo je poučno i  zabavno. Pogledajte fotogaleriju slika!

Učiteljica: Mare Safret