OŠ MOKOŠICA APSOLUTNA POBJEDNICA ŽUPANIJSKOG NATJECANJA U ČITANJU NAGLAS

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 3. 11. 2015.

2. studenog 2015. godine u Saloči od zrcala Narodne knjižnice Grad održana je županijska razina Natjecanja u čitanju naglas. Natjecanje se odvija u dvije kategorije - učenici nižeg uzrasta (3., 4., 5. razred) i učenici višeg uzrasta (6., 7., 8. razred). U prvoj kategoriji natjecalo se sedmero učenika dubrovačkih osnovnih škola, a u drugoj je kategoriji četvero učenika pristupilo natjecanju. Našu školu predstavljale su učenice Maria Sorić (4. a) i Ani Letunić (6.c) pod vodstvom mentorica Irje Jerković i Ivane Obradović.

Na natjecanju svaki učenik na raspolaganju ima pet minuta unutar kojih mora na kreativan način predstaviti odabranu knjigu i to bez ikakvih pomagala, a zatim tečno i izražajno pročitati ulomak iz odabrane knjige.

Naša Marija čitala je iznimno zahtjevan ulomak iz knjige Tereze Gović Slike i legende Rijeke dubrovačke dok se Ani predstavila čitanjem veoma emotivnog ulomka iz knjige Zorana Pongrašića Djevojčica koja je preskočila nebesa. Obje naše učenice svojim su čitanjem zadivile stručni žiri i okupljenu publiku odnijevši tako uvjerljivu pobjedu na natjecanju.

Sada Mariju i Ani te njihove mentorice čekaju pripreme za Državno natjecanje u čitanju naglas koje će se održati 20. studenog 2015. u Sisku.

Zaželimo im sreću!

Fotografije s natjecanja pogledajte ovdje.