ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 8. 11. 2019.

Županijsko natjecanje u čitanju naglas održano je 7. studenoga 2019. u Saloči od zrcala Narodne knjižnice Grad. Ove su godine u natjecanju sudjelovali učenici iz 12 županijskih škola, a natjecali su se u mlađoj (3. – 5. razreda) i starijoj kategoriji (6. – 8. razreda). Učenici su na raspolaganju imali ukupno 4 minute u koje su se trebali predstaviti okupljenima te na što kreativniji način obrazložiti zašto su izabrali određenu knjigu, a potom iz nje pročitati odabrani ulomak. Ukupno 20 učenika čitalo je ulomke iz domaće i strane književnosti s ciljem populariziranja knjige i čitanja. U tročlanoj prosudbenoj komisiji bili su glumci Jasna Jukić i Hrvoje Sebastijan te amaterska glumica i profesorica hrvatskog jezika Tajana Martić. Našu je školu u starijoj kategoriji predstavljala učenica 8. b razreda Lucija Gluhak. Lucija je čitala ulomak iz knjige „Neprilagođena“ autorice Ivane Guljašević, a za svoj izvrstan nastup nagrađena je 2. mjestom! Čestitamo Luciji na odličnom plasmanu, kao i pobjednicima natjecanja koji će u Sisku predstavljati našu županiju.