RAZLIČITOST JE NAŠE BOGATSTVO

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 17. 12. 2019.

U našoj je školi za učenike šestih razreda održana interaktivna radionica Različitost je naše bogatstvo – učimo se toleranciji i suradnji koju provodi Udruga za savjetovanje, edukaciju i pomoć roditeljima djece s posebnim potrebama Poseban prijatelj. Učenici su prethodno dobili knjigu Štagalj na jezeru Gun u kojoj je glavni lik dječak koji je obolio od cerebralne paralize. Knjigu su trebali pročitati kako bi mogli aktivno sudjelovati u radionici koja traje dva školska sata. Tijekom radionice učenici su imali priliku upoznati se sa slabovidnom osobom te kroz niz aktivnosti i edukativnih igara osvijestiti s kakvim se poteškoćama susreću osobe s invaliditetom. Cilj radionice je potaknuti učenike da se uče toleranciji, strpljenju i razumijevanju te tako svojim primjerom pridonesu kvalitetnom suživotu svih članova zajednice. Na kraju radionice učenici su dobili diplome za sudjelovanje na kojima su njihova imena otisnuta i na Brailleovu pismu.

Pogledajte fotografije s radionice.