JOSIP ĐUROVIĆ, DOBITNIK GODIŠNJEG PRIZNANJA „IMPERIAL“

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 22. 11. 2021.

20. studenoga, na Svjetski dan djece, u Hotelu Hilton Imperial prvi put je održana svečana dodjela državnog Godišnjeg priznanja „Imperial“. Priznanje služi kao živi spomenik na poginulu djecu, civilne žrtve Domovinskog rata, a dodjeljuje se istaknutim učenicima osnovnih i srednjih škola koji svojim humanitarnim i aktivnim djelovanjem pridonose izgradnji bolje, pravednije i humanije zajednice i društva u cjelini.

„Vjerujem da će i u ovom priznanju živjeti kroz vašu ljubav i dobro koje činite za bolji svijet, za ljepšu budućnost. Živite njihov san, budite pošteni i odgovorni, slobodni i kreativni i uvijek nađite vremena za dobra djela jer ona nas čine velikima. Vi ste ponos ovoga grada i županije. Najveće ste hrvatsko blago i zato vam hvala“, dobitnicima je rekla predsjednica Udruge hrvatskih civilnih stradalnika iz Domovinskoga rata DNŽ Marija Lukšić.

Josip Đurović, učenik 8. b razreda OŠ Mokošica, dobitnik je državnog priznanja „Imperial“ zbog sudjelovanja u brojnim volonterskim projektima na privatnoj, školskoj, lokalnoj ili međunarodnoj razini te zbog promicanja ugleda Škole i svoje zajednice.

Osim našeg Josipa, priznanje su dobili Bruna Stojanović (OŠ Montovjerna) i Filip Bašica (Gimnazija Dubrovnik).

Ponosno čestitamo svim dobitnicima!

Jelena Tomašević, prof.