DOBRO NAM DOŠLI, DRAGI PRVAŠIĆI!

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 7. 9. 2015.

U ponedjeljak 7. 9. 2015. godine u 9 sati upriličena je svečana priredba kojom su ravnateljica, stručna i administrativna služba Škole, učitelji i stariji učenici željeli iskazati dobrodošlicu ovogodišnjim prvašićima.

S obzirom da je polazak u školu svakom sedmogodišnjaku veliki događaj u životu, učenici viših razreda pripremili su kratki program kojim su uveli prvašiće u početak njihova osnovnoškolskog obrazovanja.

Program je otvorio školski zbor pod ravnanjem učiteljice Ružice Šimić otpjevavši školsku himnu. Uslijedilo je malo plesa u koreografiji koju je izvela plesna skupina učenica drugih razreda pod vodstvom učiteljice Inke Besleme. Učenica 2. b razreda Valerija Slade izrecitirala je simpatičnu recitaciju Žabac, a potom je plesna skupina učenica drugih razreda izvela još jednu plesnu točku pod nazivom Molba gljive muhare. Prvašiće su svojim nastupom razveselili i gimnastičari Gimnastičkog kluba Dubrovnik koje je pripremila trenerica Slavica Božić. Program su zatvorile malene plesačice Studija Labirius. Voditelj priredbe bio je učenik osmog razreda Roko Barišić.

Nakon živopisnog programa učenike prvih razreda, kao i sve ostale nazočne, toplim je riječima pozdravila ravnateljica Petra Đapić Caput. Priredbi su nazočili razni ugledni gosti. Našim prvašićima obratio se gradonačelnik grada Dubrovnika Andro Vlahušić, a uz njega prisutni su bili i Miho Katičić i Ružica Marković kao predstavnici Upravnog odjela za obrazovanje, sport, socijalnu skrb i civilno društvo, ravnateljica Dječjih vrtića Dubrovnik Boja Milan Mustač, školska liječnica i članica Školskog odbora Matija Čale Mratović, župnik Župe Svete obitelji don Ivo Zečević te Antonela Pavlović.

Kako ne bi sve ostalo samo na riječima, u fotogaleriji možete pogledati kako smo obilježili ovaj veseli školski dan!