POMAGATI JE LAKO

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 23. 11. 2015.

Humanitarna akcija „Pomagati je lako“ već četvrtu godinu se ususret Božiću održava diljem Hrvatske, u suradnji Hrvatskog Caritasa i trgovačkog lanca Lidl Hrvatska. U akciju su uključene sve Lidlove trgovine u Hrvatskoj (86) i svi nad/biskupijski Caritasi (17), a realizira se tako da građani u Lidlu kupljene proizvode odlažu u za to predviđeni prostor u trgovini, a biskupijski Caritas ih raspodjeljuje korisnicima.

Promocija navedene humanitarne akcije ove se godine prvi put održala na jugu Hrvatske i to 19. studenog 2015. u 11 sati ispred Lidlove trgovine u Čibači.

Akciju su promovirali Boris Lukšić, predsjednik uprave Lidla, Boris Peterlin iz Uprave Hrvatskog Caritasa, dubrovački biskup mons. Mate Uzinić, predsjednik Caritasa Dubrovačke biskupije, generalni vikar mons. dr. Petar Palić, ravnateljica Caritasa Dubrovačke biskupije Sanja Šanje, načelnik Općine Župa dubrovačka Silvio Nardelli te predstavnci Dubrovačko-neretvanske županije i Grada Dubrovnika. U zabavnom dijelu sudjelovali su Caritasovi anđeli (karitativna grupa OŠ Lapad), učenici Umjetničke škole Luke Sorkočevića, učenici OŠ Mokošica, štićenici Centra za rehabilitaciju „Josipovac“ te poznate osobe Dubrovnika koje su pozvane da svojom nazočnošću uveličaju program i podupru akciju.

Na promociji je snimljena i svojevrsna milenijska fotografija.

Našu školu predstavljali su učenici osmih razreda (40 učenika). Novac su skupili učenici osmih i šestih razreda, ukupno 411 kuna. Tim novcem kupili smo hranu i higijenske potrepštine za korisnike Caritasa Dubrovačke biskupije. U kupnji nam je, svojim sugestijama, pomogla ravnateljica Caritasa Sanja Šanje.

Besplatan prijevoz do Čibače  omogućio je Caritas. Nakon sudjelovanja u formiranju loga „Pomagati je lako“ za svojevrsnu milenijsku fotografiju , Lidl je učenike darivao poklon vrećicama.

Pohvaljujem sve učenike na njihovom ponašanju! Također zahvaljujemo i učenicima šestih razreda na skupljenom novcu za kupovinu potrepština.

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.

prof. Ana Matić