ROBO.DU DAY

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 27. 4. 2016.

U subotu, 23. 4. 2016., Zajednica tehničke kulture u suradnji sa Županijom i Gradom organizirala je u Lazaretima „Robo.DU Day“ na kojem su sudjelovali učenici 5.c razreda OŠ Mokošica. Sudjelovanje na ovoj manifestaciji učenici  su dobili kao nagradu za osvojeno 3. mjesto na Maškaranom danu. Izbornik Hrvatske robotičke reprezentacije  Ivica Kolarić motivirao je učenike upoznavši ih s vrhunskim uspjesima hrvatskih osnovnoškolaca i srednjoškolaca u robotici, a Dražen Drnas, vlasnik portala Crno jaje pokazao je učenicima kako se koriste 3D printeri i kako nastaju novi izumi. Učenici su zatim  sudjelovali u lego radionici na kojoj su slagali lego kockice sa solarnim ćelijama i elektromotorima, a imali su priliku i upravljati robotom alkarom te voziti različite modele autića na daljinsko upravljanje.

Kako su se naši učenici zabavili i što su izradili na „Robo.DU Day-u“, pogledajte u fotogaleriji.

Kristina Vukušić, prof.