AMOR U KNJIŽNICI

Autor: IVANA OBRADOVIĆ, 17. 2. 2019.

Knjižnice grada Dubrovnika ove su godine povodom Valentinova prvi put organizirale natječaj za izbor najljepše ljubavne pjesme nazvan Amor u knjižnici, koji je održan upravo na Valentinovo u čitaonici Narodne knjižnice Grad. U pisanju ljubavne poezije predstavili su se učenici osnovnih i srednjih škola, a njihove radove ocjenjivali su akademik i pisac Luko Paljetak, profesorica hrvatskoga jezika Tajana Martić te književnica i diplomirana knjižničarka Renata Zlatković. Našu su školu predstavljali učenik 5. c razreda Ivo Kolendić s pjesmom Sretno srce te učenica 7. b razreda Anamaria Bazdan s pjesmom Valentinovo, koji su za svoje sudjelovanje dobili prigodne zahvalnice i koje pohvaljujemo. Na samom kraju programa profesorica Tajana Martić pročitala je pjesmu koju je sama sastavila izdvojivši po jedan najljepši stih iz svake prijavljene učeničke pjesme. Ovim putem čestitamo nagrađenim učenicima iz OŠ Lapad i OŠ Gruda. Živjela ljubav, a i Amor u knjižnici!