IZVRSTAN USPJEH NA ŽUPANIJSKOME LIDRANU

Autor: Ružica Sikirić, 21. 3. 2022.

Županijska Smotra LiDraNo održana je u petak, 18. ožujka. Na Smotri je sudjelovalo 96 učenika iz cijele županije koji su se predstavljali u literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu. Učenici naše škole ostvarili su sjajne rezultate. Literarni rad Noćni posjet književnih likova učenice 6. c razreda Ane Korine Miletić odabran je među 5 najboljih radova u županiji te je predložen za državnu Smotru. Mentorica učenice je prof. Ivana Obradović. Naši su se učenici iskazali i u kategoriji novinarskog stvaralaštva. Samostalni novinarski radovi učenice 8. a razreda Eme Lojpur Djevojčica koja lijericom ruši predrasude te učenice Nee Mesulić iz 6. a razreda Šestaš, a već uzgajivač papiga također su predloženi za državni LiDraNO te su odabrani među najbolja tri novinarska rada u županiji. Mentorica učenica je prof. Jelena Tomašević. Tradicija odličnih rezultata našeg školskog časopisa nastavljena je i ove godine. Peti i dosad najopsežniji broj Ragusina pod uredništvom učenice 8. d razreda Laure Carević konkurirat će za državnu Smotru LiDraNo. Mentorice Novinarske skupine su profesorice Jelena Tomašević i Ivana Obradović.

Čestitamo Ani, Emi, Nei, Lauri i svim članovima Novinarske skupine na sjajnim rezultatima!