NOĆ KNJIGE 2022

Autor: Nikolina Bubica, 5. 5. 2022.

Ovogodišnja Noć knjige, kao i  Dan hrvatske knjige i Svjetski dan knjige zbivali su se u vrijeme učeničkih praznika, ali mi smo ih ipak obilježili. Tema ovogodišnje manifestacije bila je SLOBODA, istraživanje pojma slobode u čitavoj lepezi njegovih značenja i - otkrivanje kako nam i knjige u tome pomažu.

Istražujući, ali čitajući i samo obveznu lektiru, učenici su dobro, u ovom vremenu u kojem živimo, mogli promišljati pojam slobode. Nakon praznika, priredili su mali izbor velikih ljudi, od političara i pisaca do glazbenika i istaknuli njihove najljepše i najmoćnije misli o slobodi. S prof. Engleskog jezika, Marijanom Krističević Baletin – sve to su pripremili na engleskom.

Uz ovu temu, dodajemo još i poruku: Ne zaboravimo na ljekovitu, dobru i snažnu moć knjiga, jer i knjige su prostori slobode u koje se možemo skloniti. Proteklih godina, od pandemije do groznih ratova i prirodnih kataklizmi, knjiga je samo učvršćivala svoju ulogu u našem životu kao dobar prijatelj i sigurno i mirno utočište.

Čitajte puno i – promišljajte o slobodi, koju, kao i puno toga u životu, uzimamo zdravo za gotovo – slobodu življenja, slobodu govora, izbora, slobodu mašte…

Fotogalerija: Osnovna škola Mokošica - Foto-galerija (skole.hr)

Pripremila: Irja Jerković, prof.