Naša škola pridružila se MenSI projektu

Autor: Nikolina Bubica, 24. 1. 2022.

Mentorstvo za unaprjeđivanje škole (MenSI) je 28-mjesečna Akcija koordinacije i podrške koja se financira iz programa Obzor 2020 Europske komisije, a koja je započela u studenom 2021. godine kada se naša škola pridružila ovom projektu. Surađujući s hrvatskim, belgijskim, češkim, mađarskim, talijanskim i portugalskim ministarstvima obrazovanja, stvorit će se mreža od 24 mentorske škole koje će raditi sa stotinjak mentoriranih škola, a cjelokupni rad evaluiraju profesori sa Sveučilišta Brunel u Londonu. Cilj projekta je razvijanje inovativnih pedagoških praksi koje uključuju digitalnu tehnologiju u poučavanju i učenju. Naša škola usko surađuje s III. gimnazijom u Splitu te Zdravstvenom školom Split, Osnovnom školom Vela Luka te Osnovnom školom Spinut iz Splita. Do sada smo proveli potrebne evaluacije te smo zadovolji digitalnim kompetencijama naših učitelja. Radujemo se suradnji s navedenim školama kao i učenju o raznim digitalnim alatima. Nadamo se da će to biti početak stvaranja učionica budućnosti u kojima će se učenici redovito koristiti tabletima u svakodnevnoj nastavi.

Više o projektu možete pročitati na sljedećoj poveznici: https://mzo.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti/Medunarodna/Obzor2020/menSI//Letak%20-%20projekt%20Mentorstvo%20za%20unaprjedivanje%20skole%20-%20MenSI.pdf

Web stranica: https://fcl.eun.org/mensi