Završna konferencija projekta MenSI

Autor: Nikolina Bubica, 7. 9. 2022.

2. rujna 2022. godine održana je Završna konferencija MenSI projekta u prostorima Ministarstva znanosti i obrazovanja u Zagrebu. Podsjetimo, projekt Mentorstvo za unapređivanje škole (MenSI) je 28-mjesečna akcija koordinacije i podrške koja se financira iz programa Europske komisije "Obzor 2020". Tijekom projekta provodi se paneuropsko istraživanje o tome kako različiti pristupi mentorstvu mogu podržati uključivanje inovativnih praksi digitalnog poučavanja u osnovnim i srednjim školama. Pozdravni govor održala je nacionalna koordinatorica Arjana Blažić, nakon kojeg su sve škole predstavile svoj rad unutar klastera. Naša škola pripadala je klasteru III. gimnazije u Splitu zajedno s Osnovnom školom Spinut (Split), Osnovnom školom Vela Luka i Zdravstvenom školom Split. Predstavnice naše škole bile su učiteljica Nikolina Bubica, voditeljica projekta, te Milana Gujinović, koordinatorica projekta.