POSJET UČENIKA OSNOVNE ŠKOLE KORNATKA IZ POLJSKE

Autor: Ružica Sikirić, 25. 9. 2022.

Od 19. do 23. rujna 2022. g. naša je škola bila domaćin učenicima iz Osnovne škole Kornatka iz Poljske. U pratnji svojih učitelja i ravnateljice škole provode projekt „Ja znam što jedem - a ti, prijatelju?". Projekt je financiran iz europskih fondova, a spaja učenike diljem Europe u ideji kulturne i gastronomske raznolikosti promičući važnost zdrave prehrane. Protekli je tjedan u našoj školi bio dinamičan i veseo, ispunjen zabavnim aktivnostima i izletima. Naši su se učenici pridružili poljskim kolegama u pravljenju zdrave voćne salate i ukrašavanju keksića. U programu dobrodošlice nastupili su naši učenici članovi KUD-a „Sv. Juraj" s Osojnika otplesavši Linđo, a poljski su nam učenici u narodnim nošnjama pokazali svoj tradicionalni ples Polonez. Posebno iznenađenje priredio im je učenik 6. c razreda Aleksander Grad koji ih je pozdravio govorom dobrodošlice na poljskom jeziku i koji im je cijelo vrijeme boravka bio na raspolaganju sa svojim znanjem poljskoga jezika. Poljski su učenici imali priliku razgledati Grad u pratnji stručnoga vodiča te posjetiti otok Lokrum na kojem su se kroz razne kreativne aktivnosti družili s našim učenicima.

Zahvaljujemo svim učenicima i djelatnicima naše škole koji su sudjelovali u ovom višednevnom programu i koji su predstavili našu školu na najljepši mogući način.

Više o posjetu poljskih kolega našoj školi pogledajte u videu s naše Youtube stranice.