IZDAVANJE POTVRDA O STATUSU ŠKOLOVANJA UČENIKA

Autor: Nikolina Bubica, 24. 9. 2022.

Poštovani roditelji,

obavještavam vas da potvrde o statusu školovanja učenika vašeg djeteta možete od ovog tjedna preuzeti u elektroničkom obliku iz aplikacije e-Dnevnik na portalu e-Građani.

Prijavite se u e-Dnevnik korisničkim podacima vašeg djeteta i u desnom gornjem uglu pored imena i prezimena djeteta kliknete na vodoravne crtice. Otvorit će vam se padajući izbornik i možete odabrati ispis potvrda. Odaberite svrhu potvrde i kliknite generiraj potvrde.

Potvrde su elektronički potpisane i zamjenjuju u potpunosti potvrde iz škole u svim pravnim poslovima.

(Zakon o provedbi Uredbe (EU) br. 910/2014 Europskog parlamenta i Vijeća od 23. srpnja 2014. o elektroničkoj identifikaciji i uslugama povjerenja za elektroničke transakcije na unutarnjem tržištu i stavljanju izvan snage Direktive 1999/93/EZ; Narodne novine broj 62/17.)