POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU

Autor: Elena Čengija, 9. 10. 2022.

Od 2. do 4. listopada 97 učenika osmih razreda naše škole sudjelovalo je na terenskoj nastavi u Vukovar. Ovaj posjet, šesti po redu, organiziran je u sklopu istoimenog projekta Ministarstva branitelja, a u organizaciji Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar. Učenici su sa svojih 7 učitelja u pratnji boravili u Hostelu Dubrovnik. Prvog dana posjeta prisustvovali su predavanju o Domovinskom ratu i Bitci za Vukovar, obišli su Muzej vučedolske kulture, Gradski muzej Vukovar, crkvu sv. Filipa i Jakova te Vukovarski vodotoranj. Na kraju dana zabavili su se i opustili na zabavi koja je za učenike organizirana na brodu na Dunavskoj šetnici.

Sljedeći dan bio je ispunjen obilascima memorijalnih mjesta Grada Heroja. Obišli smo Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Borovo Commerce, Nacionalnu memorijalnu bolnicu Vukovar, Ovčaru te Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata. Na Memorijalnom groblju odali smo počast svim braniteljima palima za slobodu svoga grada i domovine, zahvalni na svemu u čemu danas uživamo zahvaljujući njihovoj žrtvi. Za kraj dvodnevnoga posjeta organizirana je Škola mira tijekom koje su učenici stekli temeljna znanja o posljedicama rata, a koja učenicima šalje poruku mira, nenasilja i uvažavanja različitosti.  Fotografije s posjeta naših osmaša Vukovaru pogledajte u fotogaleriji.