VJEŠTE RUKE NAŠIH UČENIKA UČINILE DAN JABUKA JOŠ SLAĐIM

Autor: Elena Čengija, 20. 10. 2022.

U svijetu trenutno postoji više od 10 000 sorti jabuka. Jabuka pripada porodici ruža (Rosaceae), a stablo pitome jabuke potječe iz dalekog južnoga Sibira te srednje Azije i istočne Europe odakle se proširilo po cijelome svijetu. Danas je stablo jabuke najviše je kultivirano stablo na našem planetu.

Prvi Dan jabuka obilježio se u Londonu 20. listopada 1990. godine, a ubrzo se tradicija slavljenja ovog ukusnog voća proširila cijelim svijetom. Ali ni Dan jabuka ne bi bio pravi da naši učenici, sa svojim učiteljicama, nisu zasukali rukave i učinili ovogodišnji Dan jabuka posebnim i u našoj školi.

Čitav dan jabuke su se crtale i degustirale na bezbroj načina. Neki su cijedili sok, neki radili pite, a naši mališani s Osojnika potrudili su se napraviti i najukusniju pirovu kašu s jabukama, cimetom i bademima. A kako se recepti ne bi zaboravili, vrijedni su ih prvašići sakupili u četiri slasne razredne kuharice. Veselju nije bilo kraja, a bome ni fantastičnim slasticama koje su danas izašle iz naših razreda. No, kako ne bi sve ostalo na riječima, u umijeće naših malih slastičara uvjerite se sami u našoj velikoj jabučnoj fotogaleriji.