MJESEC HRVATSKE KNJIGE U NAŠIM KLUPAMA

Autor: Elena Čengija, 28. 11. 2022.

"Misli na sebe - čitaj!" moto je ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige prigodno posvećenog upravo mladima, s obzirom da je i cijela 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih čime se želi ukazati na važnu ulogu mladih u izgradnji bolje i uključivije budućnosti.

S tim na umu, naši su učenici prvih i drugih razreda ilustrirali najdraže pročitane priče, bajke, slikovnice, a oni malo stariji, trećaši i četvrtaši, u kratkim su crtama pisali o svojim najdražim pročitanim knjigama: zašto im se baš one sviđaju, koji likovi su im najdraži, što misle o glavnom događaju i što bi možda promijenili, ističući pouku djela i važnost svakodnevnog čitanja za daljnji napredak u njihovom odrastanju.

Što su naši učenici pročitali i koje knjige su im se najviše svidjele možete pogledati u našoj fotogaleriji.