VOLONTIRANJE? DA, HVALA!

Autor: Elena Čengija, 5. 12. 2022.

Volonter je pojedinac koji dobrovoljno ulaže svoje vrijeme, trud, znanje i vještine u pružanje usluga za dobrobit druge osobe i društva u cjelini, bez potraživanja materijalne i financijske dobiti.

Povodom Svjetskog dana volontera, zavirili smo u naše razrede i pročakulali s našim učenicima šestih i osmih razreda kojima je voloniranje sve osim nekakve čudne i strane aktivnosti.

Tako naše učenice  Andrea Slade, Iva Trojić, Marta Kralj, Ela Mirošević i Marija Vuić svoje slobodno vrijeme rado provode u Caritasu volontirajući u razičitim aktivnostima, od razvrstavanja odjeće, skupljanja školskog pribora i izrade najrazličitijih predmeta čijom prodajom skupljaju novac za one najpotrebitije među nama. S druge strane naši sportski zaljubljenici poput Vlaha Luja, Frana Kraljevića, Antona Bajna, Lorene Čikato, Petre Miškić, Andrije Krlića, Petre Pavlović, Joška Bakare, Nika Mikulandre, Ivana Kucila Jovanovića, Petre Lobrović, Darka Milutinovića i Ante Musića voloniraju na raznim sportskim događajima, poput popularnog Du Motiona.