5.B I 5.D U STRUČNOM OBILASKU STAROG GRADA

Autor: Elena Čengija, 27. 1. 2023.

Učenici 5.B i 5.D razreda sa svojim su razrednicama i asistenticama ovog tjedna iskoristili sjajnu ponudu Društva dubrovačkih vodiča za besplatan obilazak Staroga gada pod stručnim vodstvom. Učenike 5.B razreda vodila je gđa Jelica Čučević, a učenike 5.D gđa Nikolina Kapović.

Učenici su uživali u šetnji gradom upijajući brojne informacije koje su im vodičke prenijele kroz zanimljive priče i anegdote. Saznali su puno o nekadašnjem životu Dubrovčana te o zlatnom dobu Dubrovačke Republike. Posebno su se zainteresirali za priču o Gušteru, slavnom topu s Lovrijenca, koji se izgubio u morskim bespućima. Đir Gradom započeo je na Brsaljama, nastavio se preko Straduna sa zaustavljanjima ispred Velike Onofrijeve fontane i franjevačkog samostana, pa kroz Zlatarićevu i Ulicu za Rokom do Široke i Ulice od puča, a zatim do Kneževa dvora i katedrale prema Karmenu, portu i dominikanskom samostanu da bi završio na Trgu od Luže. Sat i pol vremena ugodne šetnje brzo je prošlo, a vodičke su spremno odgovarale na sva pitanja naših znatiželjnih učenika. Naše su profesorice sve zabilježile svojim fotoaparatima, a kako bismo što bolje upoznali svoj grad, s vodičkama smo se dogovorili i za novi đir dogodine!