NISMO IM POPILI KRV, ALI JESMO NAGRADU! UČENICI 6.A POBJEDNICI MAŠKARANOG ŠKOLSKOG DANA

Autor: Elena Čengija, 17. 2. 2023.

I ove se godine nastavila sjajna tradicija Maškaranog školskog dana. Šarena povorka maškara predmetne nastave osnovnih škola veselo je krenula s Pila i učinila nezaobilazni đir Stradunom. Prolaznici su oduševljeno mahali i fotografirali afričke toteme, dalmatinere, vampire, svatove i ostale maštovite maske. Službeni dio programa održao se na velikoj karnevalskoj pozornici ispred katedrale.

Po dobroj staroj tradiciji i mi smo ove godine došli „svakako i svakakvi“ i izvrsno se zabavili. „Uspavana generacija“ (5. b), „Razredna abeceda“ (5. d) i „Mokoške krvopije“ (6. a). svojim su dobrim rasploženjem začinili malu maškaranu povorku. Sve su se maske kratkom točkom predstavile na pozornici nakon čega se stručni žiri povukao na vijećanje. Uz dobru glazbu zabava je bila vrhunska. Dok se čekala odluka o nagrađenima, maškarani učenici zabavljali su se uz poznate hitove plešući po pozornici. Žiri se čekao s velikim nestrpljenjem, a prava euforija uslijedila je kad smo saznali da su i naši učenici nagrađeni. Učenici 5. b razreda osvojili su 4. nagradu, ulaznice za utakmice VK Jug u Euroligi, a učenici 6. a oduševili su žiri svojom točkom koju je za njih pripremila naša knjižničarka Irja Jerković. „Mokoške krvopije“ osvojile su izlet na Elafite brodom Tirena! Bravo naši!