BRONČANI PEHAR NAŠIH OSMAŠICA KOJI „CIJELI SVIJET MORA VIDJETI“

Autor: Elena Čengija, 4. 3. 2023.

Osnovna škola Montovjerna ove je godine bila domaćin 24. po redu Gradskog natjecanja mladih HCK-a u provjeri znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima i provjeri znanja i vještina iz pružanja prve pomoći. Cilj natjecanja je motivirati mlade osobe za humanitarno djelovanje u zajednici i popularizirati doktrinu pružanja prve pomoći među mlađom populacijom.

Da je ovo natjecanje itekako popularno među našim učenicima potvrđuju fotografije naše dvije ekipe koje je “iza kulisa” zabilježila njihova mentorica, učiteljica Milana Gujinović. Zabavi nije bilo kraja, a da se nisu prijavili samo radi zabave dokaz je i izvrsno treće mjesto u kategoriji podmlatka na koje su se ponosno popele naše osmašice. A kako to i priliči svim našim mokoškim pobjednicima, naše su cure zajedno sa svojom mentoricom, u stilu kako samo one to znaju, prošetale Gradom svoj pehar koji kako one kažu „cijeli svijet mora vidjeti" - pokazavši kako naša bronca itekako sjaji zlatnim sjajem!