MALA KUĆA, VELIKO VESELJE!

Autor: Elena Čengija, 9. 3. 2023.

„Mala kuća puna snova
I veselja sve do krova,
Rastrčana strši kosa,
U veselju, sve do nosa!”

I danas je mješovita vrtićka skupina Vrtića Mala kuća apsolutno opravdala riječi svoje himne. Pri posjetu našoj školi smijeh se orio kroz hodnike, a na sve strane prštalo je veselje. Nakon toplog pozdrava s našom ravnateljicom Petrom Đapić Caput uzbuđeni predškolci su se, u pratnji svojih odgojiteljica, prepustili u sigurne ruke učiteljice Ane Lojpur koja ih je povela u đir svim kutcima njihovog budućeg drugog najdražeg mjesta na svijetu.

Tijekom razgledavanja posjetili su naš 1.D razred koji im je pokazao što to znači biti uzoran učenik, kako je to sjedati u školskim klupama i koliko su zapravo teške školske torbe, te posjetili pedagoginju Imeldu Roković otkrivši kakva sve to zanimljiva mjesta krije ova „velika kuća“.
Ali tko je vidio doći u školu u Mokošici i ne posjetiti mjesto koje nam svake godine dava sve više mladih sportskih nada – našu dvoranu. Iako su isprva ostali zatečeni velikim prostorom koji ih je dočekao ne znajući što ih tu očekuje, naš učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Ivan Prce vrlo brzo im je otklonio svaki strah. Nakon početnog zagrijavanja, na poligonu pripremljenom samo za njih, mališani su se istrčali, zabavili i što je najbitnije uživali.

A kako bi u zdravom tijelu obitavao i zdrav duh, vesela se skupina uputila do školske knjižnice gdje ih je dočekala naša knjižničarka Irja Jerković s kojom su „upalili moždane vijuge“ čitajući slikovnice i uživajući u dugom razgovoru.

Nakon toliko zabavnih aktivnosti, tko još želi ići natrag u vrtić“, pitali su se naši mali posjetitelji, a mi ih jednako uzbuđeni spremno očekujemo iduće godine!