NIJE TEŠKO ŠTO SE MORA, RECIKLIRANJE JE SUPER FORA!

Autor: Elena Čengija, 24. 3. 2023.

U prostorijama Maritimo Recycling udruge, naši su učenici 7.B razreda uprli svoju snagu za više ciljeve, točnije one ekološke. Na radionici recikliranja plastike, pod stručnim vodstvom svog voditelja Marjana Žitnika, osnivača same inicijative Maritimo Recycling, naučili su kako morski otpad pretvoriti u zanimljive proizvode, te od plastičnih čepova izradili dvije plastične čaše i podmetač za čaše. Da je uopće moguće reciklirati tvrdu plastiku na zabavan način naše je učenike iznenadilo i oduševilo, a spoznaja koliko je bitno „dati ruke“ u smanjenju plastičnog otpada u našem moru te na taj način očuvati i svoje zdravlje, dodatno ih je oplemenila.

Udruga Maritimo Recycling bavi se akcijama čišćenja mora i recikliranjem izvađene plastike u razne zanimljive proizvode. Tom plemenitom inicijativom pridonose očuvanju čistoće mora i obale, ali i skupljanju besplatnih resursa od kojih se recikliranjem stvaraju ponovno uporabljivi predmeti.

Radionice „Morska plastika i recikliranje“ organiziraju Maritimo Recycling i Zajednica tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije u sklopu projekta Du STEM.