DRUGAŠI U UMJETNIČKOM POHODU

Autor: Elena Čengija, 30. 3. 2023.

Kao iskusni stručnjaci u uživanju u terenskoj nastavi, naši su se drugaši i ovog tjedna otisnuli u nove terenske avanture. Nakon što su otkrili sve što se otkriti moglo u ogranku Narodne knjižnice Grada Dubrovnika u Mokošici, želja za knjigama nadvladala ih je toliko da su zajedno sa svojim učiteljicama odlepršali do Starog Grada baciti oko na skrivene kantune njezinog samog središta, a njihove učiteljice sve su zabilježile kroz fotografije. Ljubazne radnice knjižnice srdačno su ih dočekle, provele njezinim hodnicima, naučile kako se u knjižnici treba ponašati te zajedno s njima prolistale neke od zanimljivijih „komada“ dječje književnosti koji su se sjajili na policama.

Ali kad smo već tako umjetnički nadahnuti, zašto stati na samo jednoj vrsti umjetnosti? Nakon književne uputili su se istražiti i onu donedavno najmlađu – filmsku. Nakon posjeta knjižnici, uputili su se do Samostana sv. Klare, gdje su u dvorani Visia uživali u ekraniziranom Dnevniku Pauline P. Ima li boljeg načina za završiti ovaj školski tjedan?