IZ PERA NAŠE PETRE, DO SAMOG VRHA LIDRANA: „NIKA, DJEVOJČICA POBJEDE“

Autor: Elena Čengija, 25. 4. 2023.

Od 24. do 26. travnja u Vodicama održala se državna Smotra LiDraNo za učenike osnovnih škola. Na Smotru su pozvani najbolji učenici iz kategorija literarnog i samostalnog novinarskog rada, školskih listova, te pojedinačnih i grupnih scenskih nastupa čije su radove detaljno analizirala stručna povjerenstva. Nakon svečanog otvaranja i obrade svih pristiglih radova, stručno je povjerenstvo posebno istaknulo jedan – onaj naše učenice 7.A razreda Petre Serden.

U kategoriji samostalnog novinarskog rada naša je Petra, pod stručnim vodstvom svoje mentorice profesorice hrvatskog jezika i književnosti Jelene Tomašević, zaslužila i dobila posebnu pohvalu za svoj rad „Nika, djevojčica pobjede“, te je istaknuta da svojim radom predstavlja novinarske radove na svečanom zatvaranju Smotre.
Za Petrin je intervju hrabro progovorila Nika Rašić, petašica iz naše škole, otvarajući joj dušu o svojoj dijagnozi i liječenju maligne bolesti želeći tako svim vršnjacima ukazati na ljepotu života koji svi mi često uzimamo zdravo za gotovo. Petrin je rad, kao i radovi ostalih učenika pozvanih na državnu Smotru, objavljen i u Zborniku LiDraNa koji prati ova državna natjecanja.

Unatoč velikom iznanađenju i sigurnoj tremi koja se niti ne nazire na fotografijama, čast prenošenja Nikini priče naša je Petra odradila fantastično, a takav je bio i doček koji su joj priredili obitelj i prijatelji pri samom povratku kući, doček vrijedan Nikine priče.

Čestitamo Niki, Petri i njezinoj mentorici Jeleni na ovom izvrsnom rezultatu, i zahvaljujemo im što su ovu priču, toliko vrijednu čitanja i promišljanja, prenijele nama i svima koji će u njoj pronaći utjehu i snagu za neke svoje pobjede.

Cijeli intervju naše Petre s Nikom možete, i svakako trebate, počitati u privitku.

Priloženi dokumenti:
Nika,_djevojcica_pobjede.docx (862.19 KB)