GDJE SMO BILI, S KIM SMO BILI, ŠTO SMO VIDJELI? SA SEDMAŠIMA, U SINJU I SPLITU

Autor: Elena Čengija, 26. 4. 2023.

Da ne pomislite da samo naši mališi „žive i dišu“ izlete i terensku nastavu, velika galerija uživanja naših sedmaša sve će vratiti u ravnotežu. Naši su se sedmaši tako zajedno s nekolicinom svojih profesora ovog tjedna uputili u samo srce Cetinske Krajine odmoriti život i, hajde, ponešto i naučiti, ipak smo na školskom izletu, zar ne? Dolaskom u Sinj posjetili smo Crkvu Čudotvorne Gospe Sinjske u kojoj se čuva poznata slika Gospe Sinjske o kojoj smo više naučili od našeg vodiča u Muzeju Sinjske alke. Fascinantni postav muzeja u prirodnoj veličini sve nas je očarao, a multimedijalnom turom naučili smo informacije koje su nas iznenadile i oduševile.

Nakon vanserijske okrjepe na jednom seoskom gospodarstvu, uputili smo se prema Splitu gdje nam je prva postaja bila gradski stadion Poljud. Na „Poljudskoj ljepotici“ proveli smo značajan dio vremena ispred fotoaparata i dalje od njegove zelene trave. Tura Hajdukovim trofejima oduševila je većinom muški dio ekipe, a cjelokupnom iskustvu uvelike je pridonio i Karlo Sentić, igrač Hajduka i naš nekadašnji učenik, i to toliko da nismo znali tko je bio uzbuđeniji, mi što vidimo njega ili on što vidi svoju ekipu iz Mokošice.

Posjet Dioklecijanovoj palači u pratnji predivnih vodički samo nam je zaokružila ovaj dan tijekom kojeg nas je vrijeme svom srećom poslužilo suncem. Šetnja Diokecijanovim tunelima, posjet svim gradskim vratima i trgovima, nadopunjen povijesnim pričama naših vodički i neizostavnim diranjem Grgurovog palca izmorili su nas toliko da smo na samom kraju ipak trebali malo slobodnog vremena u hladu jednog trgovačkog centra. Povratak u Mokošicu protekao je glatko uz zvuk kiše na prozorima autobusa koja nas je samo pripremila za krevet nakon ovako uzbudljivog dana.