IMAMO DRŽAVNOG PRVAKA! LUKA MARKOVIĆ BRILJIRA NA NATJECANJU MLADIH TEHNIČARA

Autor: Elena Čengija, 5. 5. 2023.

Ove je godine u Vodicama preko 7000 učenika viših razreda osnovnih škola sudjelovalo na državnoj razini 65. natjecanja mladih tehničara. Mladi tehničari iz cijele Hrvatske svoje su znanje pokazali u trinaest područja tehničke kulture, a rezultati naših učenika ponovno su oduševili.

U području Strojarske konstrukcije naš Luka Marković (7.c) osvojio je naslov državnog prvaka i time ispunio svoju dugogodišnju želju sudjelovati na državnom natjecanju iz jednog od svojih omiljenih predmeta i sa svojim mentorom, profesorom Boškom Ćorkom, osvojiti sve što se osvojiti može, a to je ove godine i učinio!

Natjecanje mladih tehničara jedno je od najstarijih i najzahtjevnijih natjecanja učenika osnovnih škola. Natjecanje je održano u tri dijela: pisana provjera znanja, izrada tehničke tvorevine prema zadanoj dokumentaciji i predstavljanja tehničke tvorevine pred povjerenstvom.

Cjelokupno natjecanje organizirano je od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatska zajednice tehničke kulture, dok je o provedbi brinulo Državno povjerenstvo. Naša županija ima potporu i podršku pri provođenju Natjecanja mladih tehničara od Zajednice tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije, Zajednice tehničke kulture Grada Dubrovnika i Društva pedagoga tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije.

Čestitamo našem Luki i njegovom mentoru na ovom izvanrednom rezultatu!