SUNCE, GRAD I ŽELJA ZA UČENJEM NEČEG NOVOG, SVE U TERENSKOJ NASTAVI NAŠIH SEDMAŠA

Autor: Elena Čengija, 31. 5. 2023.

Iako nam se čini da je ljeto već počelo, a temperatura unutar zidina kao da je nekoliko stupnjeva veća zbog usijanog kamena s kojega nas sunčev odsjaj dovodi do ludila, naši su se sedmaši, vazda željni avanture, ipak uputili do Kneževog dvora gdje su u pratnji nekolicine svojih profesorica posjetili dvije izložbe. Na izložbi „Obitelj Bona - stoljeća utkana u povijest Grada“ imali su priliku vidjeti 60 različitih predmeta koji su nekoć pripadali jednoj od najutjecajnijih i najuglednijih dubrovačkih plemićkih obitelji – obitelji Bona. Nakon nje, prošetali su alejom 80 autorskih fotografija našeg poznatog dubrovačkog fotografa Božidara Gjukića, na izložbi „Ratne fotografije 1991./1992.“, među kojima je i ona poznata „Malog vodonoše“.

Sljedeća postaja bio je Etnografski muzej gdje su u pratnji kostosice razgledali zanimljiv stalni postav popularnih Rupa i naravno, uz želje koje nikome neće otkriti, ubacili i pokoji cent u jedno od nekoliko spremišta žitarica u prizemlju muzeja.

A kako bi im današnji „kulturni“ dan bio u potpunosti zaokružen, požurili su do samostana sv. Klare i dvorane Visia gdje su idućih sat ipo proveli uživajući u avanturi djevojčice Sofije kojoj se naizgled dosadno ljeto s dvije bake pretvorilo u nezaboravnu avanturu u filmu „Ljeto kada sam naučila letjeti“. No, kako sve ne bi ostalo samo na riječima, za vas smo naš obilazak zabilježili i fotoaparatima.