DOMINIK RAJIČ: PEDALAMA DO DRŽAVNOG NATJECANJA

Autor: Elena Čengija, 17. 6. 2023.

U Zadarskoj osnovnoj školi „Zadarski otoci“ održano je državno najtjecanje „Sigurno u prometu“ namijenjeno djeci petih i šestih razreda osnovne škole. Natjecanje uključuje školska natjecanja, zatim županijska natjecanja tijekom travnja i svibnja te na kraju i samo državno natjecanje.

Nakon što je prošao sve potrebe razine natjecana, naš petaš Dominik Rajič sa svojom je ekipom Dubrovačko-neretvanske županije sudjelovao i na državnom natjecanju na ponos svoga mentora profesora tehničke kulture Boška Ćorka i cijele naše škole!

Sama akcija „Sigurno u prometu“ prometno je edukativna akcija Hrvatskog autokluba, tijekom koje se učenici osnovnih škola u dobi od 10 do 12 godina obučavaju i natječu u poznavanju prometnih i sigurnosnih pravila (teoretski dio) te u vještini upravljanja biciklom na vježbalištu s točno utvrđenim sadržajem (praktični dio). Prvog dana natjecanja provedeno je testiranje iz poznavanja propisa i vještina prolaska kroz biciklistički poligon nazvan „labirint života“, dok je drugog dana, nakon svečanog otvorenja, provedeno testiranje iz vještina upravljanja biciklom na tri pozicije biciklističkog poligona.

Naš Dominik pokazao je zavidno znanje iz predstavljenih kategorija, a otkrio nam je kako mu je najdraža bila upravo vožnja biciklom na kojoj se fenomenalno zabavio.

Čestitamo Dominiku i njegovom mentoru profesoru Bošku na još jednom fantastičnom rezultatu!