Osnovna škola Mokošica

DODIJELJENE NAGRADE NAŠIM NAJUSPJEŠNIJIM UČENICIMA I MENTORIMA

Autor: Elena Čengija, 19. 6. 2023.

Trud, volja i talent naših učenika kojima su stigli do samoga vrha državnih ljestvica natjecanja u znanju i sportu, a njegovani predanim radom njihovih mentora, jutros su u Studentskom domu nagrađeni od strane Dubrovačko-neretvanske županije.

Župan Nikola Dobroslavić na prigodnoj je svečanosti uručio nagrade učenicima i njihovim mentorima koji su na raznolikim državnim natjecanjima osvojili jedno od prva tri mjesta. Među ponosnim dobitnicima našli su se naš, Oskarom znanja nagrađen, Luka Marković, za osvojeno 1. mjesto na državnom Natjecanju mladih tehničara i njegov mentor, profesor tehničke kulture Boško Ćorak, te čak dva judo tima: za osvojeno 1. mjesto u mješovitom timu i 2. mjesto u kategoriji djevojčica na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava, te njihov mentor, profesor tjelesne i zdravstvene kulture Ivan Prce.

Tajna uspjeha nije da čovjek radi ono što voli, već da voli ono što radi, a njegova cijena je težak rad, posvećenost poslu i odlučnost da, bilo pobijedili ili izgubili, damo sve od sebe zadatku koji nam je bio u rukama. Svatko postiže ono što zna,  a oni posebni postižu ono što malo ljudi može.
Čestitamo zato našim marljivim učenicima i njihovim neumornim mentorima na zasluženim uspjesima na ponos cijele naše škole!