ZA NAŠE UČENIKE

Autor: Elena Čengija, 23. 9. 2023.

Uvijek nas oduševi gledanje naše djece kako tijekom svog školovanja napreduju i uživaju u svim trenutcima koji ih oblikuju iz male djece u hrabre mlade ljude. Osnovna škola kratak je period uzbuđenja, neizvjesnosti, otkrivanja, ljubavi, nevinosti, bezbrižnosti i zajedništva. Podupirati vas mnogo nam znači, a biti uz vas pravi je blagoslov. Ponekad se čini izazovno i nemoguće slijediti cilj kada pritisci svakodnevnog života moraju neko vrijeme biti u fokusu. Put do cilja je poput rijeke koja se ponekad mirna kreće u odabranom smjeru, a povremeno vas uzburkane vode podsjećaju da budete oprezni. Neočekivano kamenje ili srušena stabla mogu zahtijevati nova rješenja i dodatno vrijeme za malo razmišljanja. Ali vi to možete, i uvijek ste mogli. Kada su vremena teška, kao što će ponekad i biti, sjetite se osvrnuti se unatrag i vidjeti koliko ste daleko stigli umjesto da brinete koliko daleko još možete ići. Toliko ste već postigli i sve je tek na početku. Smijte se, jedite, spavajte i sutra počnite ispočetka. Posegnite za drugima ako se osjećate loše, to je dar sebi i onima koji bi pružili ruku. Budućnost je po definiciji nespoznatljiva, jer život je put, a ne odredište, ali upamtite da postoji toliko mnogo duša koje navijaju za vas, i za vas čuvaju jedan zagrljaj. Sve to je...Osnovna škola Mokošica.