DA SE NE ZABORAVI

Autor: Elena Čengija, 1. 10. 2023.

1. listopada jedan je od najvažnijih datuma novije dubrovačke povijesti, one koja seže u dane Domovinskoga rata i početak napada na Dubrovnik. Iako su prošle već 32 godine od toga dana upisana u život svakog Dubrovčanina, sjećanje ne blijedi, već nas obvezuje da se s jednakim ponosom, dostojanstvom i ljubavlju prisjetimo svih onih koji su dali najveću žrtvu – vlastiti život – kako bi naš Grad i dalje bio Grad slobode.  Tako su dubrovački osnovnoškolci i ove godine sudjelovali u prigodnom programu „Da se ne zaboravi“ održanom na Srđu.

Osnovna škola Ivana Gundulića preuzela je ulogu domaćina te otvorila program. Našu su školu predstavljale učenice šestih razreda Katarina Fišer, Lora Lujak, Iva Kukrika te Isabella Gončin koje su izvele domoljubnu pjesmu Vesne Parun „Zemlja je naša blaga“, a učenica sedmoga razreda Nika Matana izražajno je pročitala tekst Jure Kaštelana „Dubrovnik je grad čuda“. Radosni smo što smo svojim sudjelovanjem imali priliku uveličati ovaj važan dan te kroz lijepu riječ, misao i stih odati počast te iskazati zahvalnost za slobodu koju danas uživamo.