IZ JEDNE OAZE U DRUGU: BABLJE LJETO NAŠIH DRUGAŠA

Autor: Elena Čengija, 6. 10. 2023.

Iako smo već jednom nogom zakoračili u najljepše doba godine – jesen, priroda nas još uvijek časti visokim temperaturama i izvandrednim vremenom. A mi ne bismo bili mi - kada sve što nam se da ne bismo iskoristili u potpunosti. I zato su se naši drugaši, u pratnji svojih učiteljica, ovaj petak naoružali sendvičima i dobrim raspoloženjem uputivši se na Lokrum.

Naši su šareni istraživači tako uronili u najpoznatiju dubrovačku zelenu oazu i iskoristili je do najsitnijeg detalja prošetavši se šetnicama Benediktinskog samostana i Maksimilijanovog ljetnikovca, posjetivši poznati Botanički vrt i do iznemoglosti se izigravši u prirodi. Ni njihove učiteljice nisu propustile priliku zaigrati na lastike i zasjesti na poznato željezno prijestolje kao prave pravcate kraljice. Zabava je trajala cijeli dan, a kada je sunce odlučilo otići na počinak, a zalihe sendviča i energije došle svome kraju, i naša se mala umorna ekipa vratila u zagrljaj svoje Mokošice.