ŠESTAŠI NA TERENSKOJ NASTAVI

Autor: Elena Čengija, 16. 10. 2023.

Kako bolje započeti radni tjedan nego odlaskom u Stari grad? Upravo su se time vodili učenici šestih razreda koji su u pratnji svojih razrednika i asistentica u nastavi ponedjeljak proveli na terenskoj nastavi, a njihova profesorica Ivana Obradović sve je zabilježila kroz fotografije, ne bismo li i mi s njima mogli uživati.

Sunčani listopadski dan započeo je šetnjom najljepšom dubrovačkom ulicom, a zatim posjetom dubrovačkoj katedrali te palači Sponzi. U katedrali nas je ugostio katedralni župnik don Marin Lučić. Zanimljivom nas je pričom proveo kroz povijest dubrovačke prvostolnice, predstavio umjetnička djela, glavni i sporedne oltare, a na kraju smo imali priliku vidjeti riznicu. Don Marin je organizirao i zanimljivu nagradnu igru: Tko prvi otkrije gdje se nalazi relikvija prsta svetoga Tome, dobiva nagradu. Učenici su bili jako brzi i uspješni u pronalaženju među velikim brojem vrijednih relikvija.

Nakon katedrale posjetili smo i Sponzu, jednu od najljepših dubrovačkih palača. Tamo nas je dočekala arhivistica Paula Zglav koja je učenicima objasnila da je u Sponzi, nekadašnjoj carinarnici, danas smješten Povijesni arhiv. Učenici su imali priliku pogledati izložbu posvećenu Dubrovačkom statutu, a posebno ih je zainteresirao primjerak starog papirnatog školskog imenika. Već zanimljiv i sadržajan dan zaokružili smo odlaskom u kino gdje smo u sklopu DUFF festivala pogledali izvrstan talijanski film „Moj brat trči s dinosaurima“. Ponedjeljak za poželjeti!