MOKOŠKI UČENICI JOŠ JEDNOM MEĐU NAJBOLJIMA!

Autor: Elena Čengija, 19. 10. 2023.

Među nagrađenim 103 učenika i 24 mentora s područja grada Dubrovnika za postignuti uspjeh na državnim natjecanjima, priznanja i nagrade Grada Dubrovnika dobili su i naši učenici! Pametna i vrijedna mladež OŠ Mokošica još jednom je nagrađena za svoj rad i vrhunske rezultate u znanju i sportu, a nagrade im je, na prigodnoj svečanosti u palači Sponza, uručio gradonačelnik Mato Franković.

Fantastični Luka Marković zajedno sa svojim mentorom profesorom tehničke kulture Boškom Ćorkom, primio je nagradu za osvojeno 1. mjesto na Državnom natjecanju mladih tehničara, u kategoriji Strojarske konstrukcije. Naša dva judo tima nagrađena su za osvojeno 1. mjesto u mješovitom timu i 2. mjesto u kategoriji djevojčica na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava, a zajedno s njima i njihov mentor, profesor tjelesne i zdravstvene kulture Ivan Prce, dok je izvrsna Petra Serden primila nagradu za svoje literarno postignuće na Državnom lidranu s radom „Nika, djevojčica pobjede“, uz svoju mentoricu, profesoricu hrvatskog jezika, Jelenu Tomašević.

Čestitamo još jednom našim darovitim mladim ljudima i njihovim mentorima, na pokazanom trudu, znanju i rezultatima, na ponos svoje škole!