IZLET TREĆAŠA U DOLINU NERETVE

Autor: Ružica Sikirić, 9. 11. 2023.

Ponedjeljak! Napokon je stigao taj 6. studenoga. Jutro je i ne pada kiša. Svi trećaši i svi učenici Područne škole Osojnik jedva su dočekali svoj izlet u dolinu rijeke Neretve. Noć je bila neprospavana, uzbuđenje nije dalo snu na oči.

Već smo se prije 8 svi okupili na autobusnoj stanici i nestrpljivo čekali svoje autobuse i vodičke. Čim su stigli, rasporedili smo se u autobuse i krenuli. Putem do Metkovića vodička nam je ispričala puno zanimljivosti o našoj obali i Pelješkome mostu. Tako smo saznali da u mostu ima toliko betona da bismo mogli napuniti dvadeset olimpijskih bazena i da su neki naši nogometni reprezentativci iz Metkovića.

Po dolasku u Metković otišli smo u Prirodoslovni muzej gdje nas je dočekala draga teta i ispričala nam puno o šišmišima, pticama, kukcima i ostalim životinjama. Nakon toga smo obišli muzej i vidjeli preparirane zmije, vidre, čaplje…

Slijedilo je još pola sata vožnje do Agro-etno parka Žabac gdje nas je čekao prefini ručak. Tako siti uputili smo se u plovidbu trupicama prema plantaži narančina. Tijekom plovidbe uživali smo u prekrasnoj prirodi rijeke Neretve, lopočima i pokojoj kravi koja je pasla uz rijeku. Kada smo stigli na plantažu, počela je berba kojoj smo se najviše veselili. Punih vrećica, a i trbuha, krenuli smo natrag. Imali smo slobodno vrijeme za zajedničku igru u parku te posjet konjima.

Dan je brzo prošao i bilo je vrijeme za povratak kući. Uz pjesmu je vožnja kući prošla jako brzo. Roditelji su nas dočekali na stanici i jedva čekali da čuju naše neretvanske dogodovštine koje možete doživjeti u fotogaleriji.