OBAVIJEST: IZMJENA PROMETOVANJA PREKO MOSTA OMBLA I UVOĐENJE UČENIČKE LINIJE AUTOBUSA 17B

Autor: Elena Čengija, 11. 1. 2024.

S obzirom na radove na sanaciji Mosta Ombla, promet mostom do kraja ovoga tjedna propuštat će se jednim prometnim trakom naizmjenice uz semaforsku signalizaciju. Od ponedjeljka 15.siječnja 2024. čitav promet bit će usmjeren na Most dr. Franja Tuđmana.

Od ponedjeljka 15. siječnja 2024. Libertas Dubrovnik također mijenja trase uobičajenih linija 1A i 1B. Nove trase linija su sljedeće:

Linija 1A

Mokošica (Rožat) – Pile
Rožat – Prijevor – Nova Mokošica – Mokošica – most Dubrovnik – Sustjepan – Gruž – Pile.

Pile – Mokošica (Rožat)
Pile – Gruž – Sustjepan - most Dubrovnik - Lozica - Mokošica – Nova Mokošica - Prijevor - Rožat.

Linija će kretati sa križanja ulica Rožat gornji i Rožat Donji.

Vozni red ove linije ostaje nepromijenjen.

Linija 1B

Mokošica – Pile
Nova Mokošica – Mokošica – Most Dubrovnik – Sustjepan – Gruž – Pile.

Pile – Mokošica
Pile – Gruž – Sustjepan – Most Dubrovnik – Lozica – Mokošica – Nova Mokošica.

Vozni red ove linije ostaje nepromijenjen.

Za vrijeme trajana radova uvode se i dvije nove autobusne linije, 1F i učenička linija 17B.

Dodatna linija 1F prometovat će trasom Komolac – Čajkovići – Sustjepan – Kantafig – RK Srđ i obratno, a njezin vozni red možete pronaći na linku.

Učenička linija 17B prevozit će učenike OŠ Mokošica s prebivalištem u Knežici, Komolcu, Čajkovici i Sustjepanu, po priloženom voznom redu:

U situacijama kada zbog jakog vjetra dođe do zatvaranja prometa Mostom dr. Franja Tuđmana, izvođač radova će omogućiti prometovanje jednim prometnim trakom Mosta Ombla uz korištenje semafora. U tim slučajevima neće prometovati učenička linija 17B i dodatna linija 1F, već će se koristiti dosadašnje redovne linije 1A i 1B.

Ovakav prometni režim potrajat će do završetka radova, odnosno naredna četiri mjeseca.