PREDSTAVLJANJE SLIKOVNICE „PASKOJE MILIČEVIĆ, GRADITELJ DUBROVNIKA“

Autor: Elena Čengija, 1. 2. 2024.

Ogranak Matice hrvatske u Dubrovniku predstavio je novu slikovnicu o znamenitim Dubrovčanima objavljenu u Matičinoj biblioteci Cvijeta. Predstavljanje slikovnice „Paskoje
Miličević, graditelj Dubrovnika" autorice Slavice Stojan održano je u utorak, 30. siječnja u prepunoj čitaonici Narodne knjižnice Grad, a na njemu su sudjelovali i učenici 5. i 7. razreda OŠ Mokošica sa svojom profesoricom hrvatskoga jezika Ružicom Sikirić.

Zanimljivu slikovnicu o jednom od najpoznatijih graditelja našega Grada
učenicima su približile autorica Slavica Stojan, predsjednica Ogranka Ivana Grkeš i ilustrator Joško Marušić. Čuveni hrvatski ilustrator, autor animiranih filmova i karikaturist nasmijao je i zabavio naše učenike anegdotama iz svojega bogatog stvaralačkog i životnog iskustva, a najzanimljivija pitanja koja su postavili naši učenici prigodno su nagrađena besplatnim primjerkom slikovnice s posvetom ovog velikog umjetnika.