ROBOTIKA I PROGRAMIRANJE BEZ EKRANA ZAOKUPILO POZORNOST MALE EKIPE KRILA A

Autor: Elena Čengija, 1. 2. 2024.

I ove su se godne, u suradnji s Informatičkim klubom Futura i Zajednicom tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije i Grada Dubrovnika, u našoj školi održale radionice uvijek popularne Robotike i programiranja bez ekrana. Ovaj put glavne zvijezde bili su naši trećašI koji su, uz stručno vodstvo gospodina Toma Sjekavice, svoje vrijeme posvetili otkrivanju novih logičkih putova do zacrtanih rješenja zajedno sa svojim novim prijateljem Cubettom.

U sklopu radionica prikazani su i predstavljeni razni roboti, a učenici su najveći dio radionice programirali Cubetto robote. Cubetto set sastoji se od malog drvenog robota imena Cubetto, koji omogućuje davanje naredbi pločicama koje se slažu na Cubetto kontrolnu ploču. Prema zadanim naredbama mali se Cubetto robot kreće. Na radionicama učenici uče razvijati računalno razmišljanje i programiranje bez korištenja ekrana u najmlađoj dobi, pokazujući tako da se inače “digitalna” igra i zabava mogu uživati i bez pomoći elektroničkih uređaja.