ODRŽANA GRADSKA SMOTRA LIDRANO

Autor: Elena Čengija, 11. 2. 2024.

Kazalište Marina Držića i ove je godine već tradicionalno svoju pozornicu ustupilo malim i mladim umjetnicima gradskih osnovnih  i srednjih škola na još jednoj Smotri LiDraNo. U literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu predstavilo se 119 učenika i 36 mentora. Domaćin ovogodišnje Smotre bila je OŠ Montovjerna, a svečano ju je otvorila zamjenica gradonačelnika Jelka Tepšić.

Našu su školu u literarnom izrazu predstavljale učenice Sara Ćosić (5. e ) svojim radom Uh, što ne volim biti redar (mentorica Rina Miloglav-Vlahov) te Katarina Fišer (6. a) radom Kameno zlato (mentorica Ivana Šutalo). U dramskom dijelu Smotre nastupio je učenik Gabriel Soko (8. c) izvodeći monolog Prvi poljubac autora Ratka Bjelčića (mentorica Ivana Obradović), a u novinarskom su dijelu sudjelovale učenice Nera Hladilo (6. c) predstavivši osvrt Imagine Dragons – glazbeni gladijatori osvojili pulsku arenu i Nela Trešćec (8. c) s intervjuom Dijabetes je kao dosadni član obitelji, ali ako ga prihvatiš, onda ti ne smeta (mentorica Ivana Obradović). Intervju je vođen s profesorom fizike Stijepom Urošem kojem zahvaljujemo na suradnji.

A koliko svestranih mladih nada dolazi iz naše škole pokazao je još jednom naš bivši učenik i proslavljeni judaš, Luka Ivanković, koji je na ovogodišnjoj smotri svoj kimono zamijenio mikrofonom našavši se u ulozi voditelja.

Na županijski LiDraNo plasirale su se Nera i Nela kojima želimo puno sreće!
Ovim putem pohvaljujemo sve naše učenike koji su uložili svoje vrijeme, trud i talent kako bi našu školu predstavili u najboljem svjetlu!