KONCERT UČENIKA: PREDIVNA GLAZBENA VEČER U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Elena Čengija, 30. 5. 2024.

Mjesta za „stolicu više“ nije se našlo ovog utorka u našem školskom holu kada smo imali priliku uživati u pravoj glazbenoj poslastici, sve zahvaljujući talentu i žaru naših učenika i njihove profesorice glazbene kulture Jelene Šain. Naši su nam zborovi višeg i nižeg uzrasta, uz glazbenu pratnju ne samo svoje profesorice, već i fantastičnog školskog benda sastavljenog od Nika Mekišica (6.d) na gitari, Andrije Butigana (4.d) na bubnjevima i Ivana Urljevića (7.c) na bas gitari, priredili večer kakvu nećemo skoro zaboraviti.

Tijekom sjajnog programa punog dalmatinskih evergreena s modernim zaokretom naši su nas Mara Zec (5.b) i Luko Duper (5.b) iznenadili igrokazom i oduševili svojim glasovnim sposobnostima u eufoniji sa zborom koji ih je besprijekorno pratio. Pri kraju samoga programa Katarina Gvozdenica (7.b) udružila je snage sa zborom i školskim bendom izvodeći Dalmatinovu "Dajem ti rič" koja je cijeli hol digla na noge, a fenomenalna izvedba "Mir, mir do neba" zaokružila je ovu večer za pamćenje.

Prvi je ovo ovakav koncert učenika u jednoj dubrovačkoj osnovnoj školi, ali i početak jedne predivne glazbene tradicije OŠ Mokošica. Čestitamo svim našim školskim glazbenicima i njihovoj profesorici na večeri koja nam je oduzela dah i zahvaljujemo svima koji su ih došli podržati i s nama uživati.