NAŠI ŠAHISTI PONOVNO POKAZALI KOLIKO SE U MOKOŠICI VOLI ŠAH

Autor: Elena Čengija, 27. 5. 2024.

Da nismo najbolji samo u judu, nogometu i gimnastici, pokazali su i naši najmlađi šahisti.

Na prvenstvu Osnovne škole Mokošica u šahu za 2024. godinu nastupilo je 8 učenika, a najbolji rezultat postigao je Dominik Končarević (2.c) pobijedivši u svih nevjerojatnih 7 mečeva osvojiviš tako prvo mjesto s maksimalnih 7 bodova.

Drugo mjesto zauzela je Lucija Matić (3.b) osvojivši 6 bodova, a treće Stipe Pranjić (3.b) prikupivši ih 5.

Nakon školskog odigrano je i županijsko natjecanje„Plazma Sportske igre mladih 2024.“, a naši su učenici nastupili u ženskoj i muškoj konkurenciji do 11.godina.

Lucija Matić u konkurenciji od 10 učenica osvojila je sjajno 2. mjesto, dok se Dominik Končarević u konkureciji od 18 učenika također okritio srebrom! Odličnom rezultatu pridružili su se i Stipe Pranjić na 5. mjestu, Luka Matić (1.a) na 7. i Luka Mataga (3.c) 8. mjestu.

Čestitamo našim mladim šahistima i njihovom voditelju Tomislavu Musiću na ovim izvrsnim rezultatima i radujemo se nastavku njegovanja ovog sjajnog sporta u našim klupama!