"EEE, AAA, TURNIR NA MALIH BARICA..."

Autor: Elena Čengija, 23. 6. 2024.

Zaključujući još jednu školsku godinu naši su učenici jedva dočekali zaokružiti je i sportski. Napete završnice već tradicionalnih Turnira na malih barica i Međurazrednih turnira u odbojci i futsalu odigrali su se prošli tjedan u školskoj sportskoj dvorani,a sve pod pravednim sudačkim okom naših profesora tjelesne i zdravstvene kulture Ivana Prce i Tihane Ruso Cvilinder. Navijači iz svih razreda došli su u najranijim jutarnjim satima podržati svoje prijatelje pjesmom i transparentima u borbama za prva tri mjesta.

Prva utakmica Turnira na malih barica, ujedno i prva utakmica dana,  odigrala se između ekipa Nova Šica (Niko Bosnić, Niko Mikulandra, Luka Sorić, Dominik Vukajlović) i Mokošica (Ivor Lepeš, Josip Luetić, Luka Prkačin) u kojoj je ekipa Nova Šica odnijela pobjedu rezultatom 4:2, osvojivši tako treće mjesto ovogodišneg turnira. U samom finalu zaigrale su ekipe Stara Šica (Ivica Bilić, Luka Jarak, Vlaho Slade, Bruno Vlahović, Ivano Vodopija) i Rožat (Niko Batarilo, Roko Bjelopera, Jakov Ćosić, Ante Jarak, Toni Zvono).  Nakon izvrsne igre obiju ekipa, pehar pobjednika podigla je ipak ekipa Stara Šica postavši tako prvacima ovog jedva dočekanog turnira. Bruno Čikato upisao se kao najbolji strijelac turnira, a Ivica Bilić proglašen je najboljim igračem.

Tijekom Međurazrednog turira u odbojci naše su cure 6.D i 8.D razreda odmjerile snage u borbi za treće mjesto. Utakmica je bila prepuna osjećaja s obje strane, a usprkos žestokoj borbi naši osmašica njihove dvije godine mlađe kolegice ipak su ih na kraju nadigrale razultatom 2:0 u setovima, osvojivši tako svoje zasluženo mjesto na postolju.

Odbojkaško finale između jakih ekipa 7.A i 8.A razreda još više je zagrijalo već vruću atmosferu u dvorani. Navijači obiju ekipa neumorno su bodrili svoje prijateljice u borbi za titulu prvakinja natjecanja, a snage su bile gotovo izjednačane. Brojao se sitno svaki poen, a svaki izgubljeni bod živo se vidio na licima naših sportašica. U gustoj završnici u kojoj su uživali su okupljeni iskustvo je ipak presudilo i naše su se odbojkašice 8.A razreda zasluženo „okrunile“ prvakinjama rezultatom 2:0 u setovima.

Sami kraj školskog sportskog dana začinili su naši momci u Međurazrednom turniru u futsalu. Odabrani dječaci 8.A i 8.C razreda dali su sve od sebe svoj razred dovesti na brončano postolje. Pobjeda je na kraju pripala žutoj ekipi akavaca, nakon razultata 4:2. Šlag na kraju natjecanja u futsalu zamutili su nam naši sedmaši. Brze ekipe 7.A i 7.D razreda dovele su atmosferu do usijanja, da su u nekom trenutku i naši komentatori Jakov i Niko ostali bez daha.  Naši su se momci terenom kretali nevjerojatnom lakoćom, a golovi su padali kao kruške. Ekipa 7.A razreda pokazala se kao nenadmašan protivnik dekama koji su im tijekom cijele utakmice pružili fenomenalan otpor. Nevjerojatnim rezultatom od 10:2 koji ih je posjeo na prvo mjesto akavci su svojim slavljem zatvorili završno školsko sportsko natjecanje.

U našoj fotogaleriji pogledajte atmosferu iz dvorane, a u videu je i osjetite!